Palmiry

5 listopada  uczniowie klasy II A i II B  udali się na cmentarz w Palmirach. To miejsce   pamięci narodowej, upamiętniające ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Już od najmłodszych lat należy uczyć historii i szacunku dla Polaków, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Pośród mogił  zapaliliśmy  znicze, a na dłużej zatrzymaliśmy się, aby oddać hołd Januszowi Kusocińskiemu, który jest patronem naszej szkoły.
Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną pt.  „Wokół Palmir”. W lesie  uczniowie mogli
zobaczyć miejsce straceń oraz cieszyć się  zróżnicowanym krajobrazem przyrodniczym.

Ewa Krawczak

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć: